Yageo 9T08052A86R6BBHFT
9T08052A86R6BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A86R6BBHFT
Brief Description
RES SMD 86.6 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A86R6BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A86R6BBHFT
QUANTITY
9T08052A86R6BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A86R6BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A86R6BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A86R6BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A86R6BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A86R6BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A86R6BBHFT
IC COMPARATOR QUAD VOLT 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 1.9GHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 50V S2H 0201 datasheet.pdf
RES SMD 698K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH STRGHT LVR SPDT 15A SCREW datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1000UF 25V CHA MNT datasheet.pdf