Yageo 9T08052A8873CAHFT
9T08052A8873CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A8873CAHFT
Brief Description
RES SMD 887K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A8873CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A8873CAHFT
QUANTITY
9T08052A8873CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A8873CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A8873CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A8873CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A8873CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A8873CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A8873CAHFT
CONN PLUG 11POS SINGLE CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 42.2 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 2MM R/A SMD datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 2MA 125VAC/VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 13POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 18.2 OHM 1% 10W datasheet.pdf