Yageo 9T08052A8873CBHFT
9T08052A8873CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A8873CBHFT
Brief Description
RES SMD 887K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A8873CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A8873CBHFT
QUANTITY
9T08052A8873CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A8873CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A8873CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A8873CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A8873CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A8873CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A8873CBHFT
RES SMD 365 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 160MA 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.8PF 10V 0402 datasheet.pdf
IC 12 BIT DAC P/O 20-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC SMA datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf