Yageo 9T08052A9091DBHFT
9T08052A9091DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A9091DBHFT
Brief Description
RES SMD 9.09K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A9091DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A9091DBHFT
QUANTITY
9T08052A9091DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A9091DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A9091DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A9091DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A9091DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A9091DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A9091DBHFT
CONN CARDEDGE 10DL POS .100 GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 53.6 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 98.28VC SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 6PR 6IMLA R/A 3.6MM datasheet.pdf
Crystal 32.7680MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 100A TO220AB datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 6.3V X6S 0402 datasheet.pdf
MOLDED PARTS datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf