Yageo 9T08052A90R9BBHFT
9T08052A90R9BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A90R9BBHFT
Brief Description
RES SMD 90.9 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A90R9BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A90R9BBHFT
QUANTITY
9T08052A90R9BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A90R9BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A90R9BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)90.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A90R9BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A90R9BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A90R9BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A90R9BBHFT
CIR BRKR 1.8A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
MULTI-PAIR 2COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
RES SMD 10.7 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 400 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
LABEL ID/RATING 2.37"X2.37" YLLW datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS PNL MNT PIN datasheet.pdf