Yageo 9T08052A9530CBHFT
9T08052A9530CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A9530CBHFT
Brief Description
RES SMD 953 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A9530CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A9530CBHFT
QUANTITY
9T08052A9530CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A9530CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A9530CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)953
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A9530CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A9530CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A9530CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A9530CBHFT
OSC XO 40.000MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
RF TRANSISTOR NPN SOT-343 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 1.91K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.31KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 92MA 6.7 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
MET STD SIG HDR datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FRAM datasheet.pdf
26500 11C 10#16 1#2 S TH PLUG datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 0.5PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf