Yageo 9T08052A9533BAHFT
9T08052A9533BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A9533BAHFT
Brief Description
RES SMD 953K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A9533BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A9533BAHFT
QUANTITY
9T08052A9533BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A9533BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A9533BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)953k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A9533BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A9533BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A9533BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A9533BAHFT
MODULE POWER ENTRY CHOKE .250 1A datasheet.pdf
TEE FTG BRACK LD/LDP/CD3 GRAY datasheet.pdf
IC REG BOOST 3.3V 1A SYNC 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 3.9K OHM 6SIP datasheet.pdf
IC POE PSE PORT CTLR QUAD 40QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf