Yageo 9T12062A1000BAHFT
9T12062A1000BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1000BAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1000BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1000BAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A1000BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1000BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1000BAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1000BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1000BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1000BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1000BAHFT
RES SMD 59 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC SWITCH TRPL HI MCU/LIN 54SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 24VOUT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RES 1.74 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 1.3A 90 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 5.4A 18 MOHM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 0.5V/ADJ 2A 8SOIC datasheet.pdf