Yageo 9T12062A1004DBHFT
9T12062A1004DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1004DBHFT
Brief Description
RES SMD 1M OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1004DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1004DBHFT
QUANTITY
9T12062A1004DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1004DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1004DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1M
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1004DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1004DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1004DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1004DBHFT
CONN HEADER .100 SINGL STR 33POS datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 5A 6V datasheet.pdf
NEEDLE BACK PROBE ADAPTER BLACK datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8SOP-J datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES 89.8K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf