Yageo 9T12062A1004FBHFT
9T12062A1004FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1004FBHFT
Brief Description
RES SMD 1M OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1004FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1004FBHFT
QUANTITY
9T12062A1004FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1004FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1004FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1004FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1004FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1004FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1004FBHFT
CONN RECPT PIN WRAPOST.360".081" datasheet.pdf
IC BUFFER DVR TRI-ST QD 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 75A TO-264 datasheet.pdf
CONN PLUG 85POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 145 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 2.5V 50W datasheet.pdf
ENCDISC25NF NEMA4XP 6PRED datasheet.pdf
100UF 200V 22.23X54 105C AXI datasheet.pdf