Yageo 9T12062A1020CBHFT
9T12062A1020CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1020CBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 102 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1020CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1020CBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A1020CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1020CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1020CBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1020CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1020CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1020CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1020CBHFT
RES SMD 165K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC FIFO 1024X18 SYNC 15NS 68PLCC datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 127X38.5MM 12VDC TERM datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 900MA 314 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 496MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9, 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf