Yageo 9T12062A1020FBHFT
9T12062A1020FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1020FBHFT
Brief Description
RES SMD 102 OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1020FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1020FBHFT
QUANTITY
9T12062A1020FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1020FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1020FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1020FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1020FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1020FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1020FBHFT
FIXED IND 220UH 350MA 1.65 OHM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 64POS GOLD datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 80V 0.8A SSOT3 datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWAY 80POS DL TIN datasheet.pdf
CAP CER 9.7PF 50V R2H 0402 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP4T datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS JAM NUT PIN datasheet.pdf