Yageo 9T12062A1022BBHFT
9T12062A1022BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1022BBHFT
Brief Description
RES SMD 10.2K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1022BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1022BBHFT
QUANTITY
9T12062A1022BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1022BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1022BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1022BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1022BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1022BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1022BBHFT
IC SW LLT 1.65/3.6 LV SOT23-6 datasheet.pdf
RES 487 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
EVAL BOARD HMC264LM3 datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RFC 470S PN 3TX datasheet.pdf
CRYSTAL 13.00 MHZ 10.0PF SMD datasheet.pdf
35P AMPSEAL HDR ASSY W/GASKET datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf