Yageo 9T12062A1050BAHFT
9T12062A1050BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1050BAHFT
Brief Description
RES SMD 105 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1050BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1050BAHFT
QUANTITY
9T12062A1050BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1050BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1050BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1050BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1050BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1050BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1050BAHFT
FIXED IND 56UH 1.07A 190 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 5MM datasheet.pdf
IC FIFO SYNC DUAL 512X9 64-TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN BNC PLUG R/A 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 10PIN STR PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 1.25M OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 800V 1.5A datasheet.pdf