Yageo 9T12062A1052DAHFT
9T12062A1052DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1052DAHFT
Brief Description
RES SMD 10.5K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1052DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1052DAHFT
QUANTITY
9T12062A1052DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1052DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1052DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.5k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1052DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1052DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1052DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1052DAHFT
IC ADC 8CH 8BIT 3V 400KSPS 28DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 datasheet.pdf
ICL 5 OHM 20% 5.9A 20MM datasheet.pdf
STRAIN RELIEF 20POS D89-SERIES datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 6POS datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf