Yageo 9T12062A1102BAHFT
9T12062A1102BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1102BAHFT
Brief Description
RES SMD 11K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1102BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1102BAHFT
QUANTITY
9T12062A1102BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1102BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1102BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1102BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1102BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1102BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1102BAHFT
FIXED IND 3.3NH 1.562A 50 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC CLK SYNTHESIZER FP DUAL 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
25POS CMD TO 25POS CMD 72" CBL datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HD SHRD RA TH datasheet.pdf
CABLE ASSEM WFL-WFL 100MM ULTRA datasheet.pdf
CAP CER 15PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A 10DFN datasheet.pdf