Yageo 9T12062A1131BAHFT
9T12062A1131BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1131BAHFT
Brief Description
RES SMD 1.13K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1131BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1131BAHFT
QUANTITY
9T12062A1131BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1131BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1131BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.13k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1131BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1131BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1131BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1131BAHFT
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 8DIP datasheet.pdf
FIXED IND 5MH 20A 25 MOHM CHASS datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
3/8 INCH HST YELLOW 25/4'/PKG datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf