Yageo 9T12062A1153FBHFT
9T12062A1153FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1153FBHFT
Brief Description
RES SMD 115K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1153FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1153FBHFT
QUANTITY
9T12062A1153FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1153FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1153FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1153FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1153FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1153FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1153FBHFT
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL OPN DRN 6TSOP datasheet.pdf
CONN RECEPT 5POS 30AU MTA-100 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IC FIFO 4096X18 6-7NS 144BGA datasheet.pdf
CONN SMA PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
IC FPGA 744 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
RES SMD 80 OHM 0.1% 0.6W J LEAD datasheet.pdf