Yageo 9T12062A1180FBHFT
9T12062A1180FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1180FBHFT
Brief Description
RES SMD 118 OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1180FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1180FBHFT
QUANTITY
9T12062A1180FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1180FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1180FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)118
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1180FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1180FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1180FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1180FBHFT
IC 3-TO-8 DECODER/DEMUX 16-TVSOP datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN SMART CARD PUSH-PULL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES SMD 4.75KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf
CONN SMP JACK R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
SENSOR HEAD RETRO REF FDA datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 700MA 190 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
VARISTOR 212V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf