Yageo 9T12062A1182BBHFT
9T12062A1182BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1182BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 11.8K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1182BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1182BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A1182BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1182BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1182BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1182BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1182BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1182BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1182BBHFT
IC TXRX CAN 8BIT 27V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 165K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 7MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 8-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN 05VOUT datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301H 1-48" GREEN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 150 OHM 5% 20W datasheet.pdf