Yageo 9T12062A1183CAHFT
9T12062A1183CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1183CAHFT
Brief Description
RES SMD 118K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1183CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1183CAHFT
QUANTITY
9T12062A1183CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1183CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1183CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)118k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1183CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1183CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1183CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1183CAHFT
RES ARRAY 2 RES 3.6 OHM 0404 datasheet.pdf
SWITCH DIP SPST PIANO 6POS datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 13.7KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DAUGHTER CARD B 56371 datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
SLEEVING FIBERGLASS NATURAL 250' datasheet.pdf
INDICATOR 6MM FIXED GRN 24V SLDR datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf