Yageo 9T12062A11R5BAHFT
9T12062A11R5BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A11R5BAHFT
Brief Description
RES SMD 11.5 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A11R5BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A11R5BAHFT
QUANTITY
9T12062A11R5BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A11R5BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A11R5BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.5
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A11R5BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A11R5BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A11R5BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A11R5BAHFT
RES TEMP SENS 5.6K OHM 5% 1/16W datasheet.pdf
IC HEX BUFFR/CONV INVRT 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 3KV NP0 3640 datasheet.pdf
IC USB SWITCH DP3T 12WLP datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
MINIFIT JR. VERTICAL HDR ASSY datasheet.pdf
MULTI-PAIR 22COND 22AWG 100' datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 28POS datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 4 OHM 50W datasheet.pdf