Yageo 9T12062A1210DBHFT
9T12062A1210DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1210DBHFT
Brief Description
RES SMD 121 OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1210DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1210DBHFT
QUANTITY
9T12062A1210DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1210DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1210DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1210DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1210DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1210DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1210DBHFT
IC REG LDO 1.5V 3A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 SQ WW datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20 UNF 1-5V datasheet.pdf
RES 0.18 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf