Yageo 9T12062A1210FBHFT
9T12062A1210FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1210FBHFT
Brief Description
RES SMD 121 OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1210FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1210FBHFT
QUANTITY
9T12062A1210FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1210FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1210FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1210FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1210FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1210FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1210FBHFT
RES SMD 442 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 51A TO-247 datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 200MW SOD323 datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CABLE CAT6 8COND 23AWG BLK 1000' datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 82K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 4.7K OHM 6SIP datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS MALE TYPE E KIT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 4KV AXIAL datasheet.pdf