Yageo 9T12062A1212DAHFT
9T12062A1212DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1212DAHFT
Brief Description
RES SMD 12.1K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1212DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1212DAHFT
QUANTITY
9T12062A1212DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1212DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1212DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1212DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1212DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1212DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1212DAHFT
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14SO datasheet.pdf
IC DIFF LINE DVR/RCVR HS 14-SOIC datasheet.pdf
SWITCH SPST 9 SEC LOW PROFILE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
HS DOCK EXTRACTION TOOL 108CKT datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 182K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf