Yageo 9T12062A1241BBHFT
9T12062A1241BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1241BBHFT
Brief Description
RES SMD 1.24K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1241BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1241BBHFT
QUANTITY
9T12062A1241BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1241BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1241BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.24k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1241BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1241BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1241BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1241BBHFT
RES 120 OHM 7W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SW ROTARY DIP RA FLAT 16POS 24V datasheet.pdf
LED CBI 3MM DIN RED DIFF SGL RA datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2SMD GW datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 14SOP datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
CONN M8 MALE 3POS datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf