Yageo 9T12062A1270BBHFT
9T12062A1270BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1270BBHFT
Brief Description
RES SMD 127 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1270BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1270BBHFT
QUANTITY
9T12062A1270BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1270BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1270BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1270BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1270BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1270BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1270BBHFT
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
HOLDER BATTERY 3CELL D STEEL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 400KSPS 20-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH BASIC SUBMINI ROLLR LEVER datasheet.pdf
FET RF LDMOS 60W H37265-2 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 3.65 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf