Yageo 9T12062A12R0CAHFT
9T12062A12R0CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A12R0CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 12 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A12R0CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A12R0CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A12R0CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A12R0CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A12R0CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A12R0CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A12R0CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A12R0CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A12R0CAHFT
IC REG LDO 5.2V 0.1A 8SO datasheet.pdf
RES SMD 57.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARD EDGE 130PS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC 1KW 230V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 20 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf