Yageo 9T12062A12R1CAHFT
9T12062A12R1CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A12R1CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 12.1 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A12R1CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A12R1CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A12R1CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A12R1CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A12R1CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A12R1CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A12R1CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A12R1CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A12R1CAHFT
RES 15.8 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON RECT CLEAR/WHITE datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS SNGL 2MM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD9859 datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf