Yageo 9T12062A12R4BBHFT
9T12062A12R4BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A12R4BBHFT
Brief Description
RES SMD 12.4 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A12R4BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A12R4BBHFT
QUANTITY
9T12062A12R4BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A12R4BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A12R4BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A12R4BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A12R4BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A12R4BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A12R4BBHFT
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 55NS 68PGA datasheet.pdf
MICRO-D PLUG 51POS SKT 36" WIRE datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 12W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 63V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 50A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 33PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf