Yageo 9T12062A12R7DBHFT
9T12062A12R7DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A12R7DBHFT
Brief Description
RES SMD 12.7 OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A12R7DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A12R7DBHFT
QUANTITY
9T12062A12R7DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A12R7DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A12R7DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A12R7DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A12R7DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A12R7DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A12R7DBHFT
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16TSSOP datasheet.pdf
IC SW BUS 24BIT FET 56-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 243K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMA datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 36-75VIN 12VOUT datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 254 TYPED 11POS datasheet.pdf
RES 2.58K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SCR INV STUD 80A 600V TO-94 datasheet.pdf
DIA 6.5MM 2MM M8 3P NPN NO datasheet.pdf