Yageo 9T12062A1303CAHFT
9T12062A1303CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1303CAHFT
Brief Description
RES SMD 130K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1303CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1303CAHFT
QUANTITY
9T12062A1303CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1303CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1303CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1303CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1303CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1303CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1303CAHFT
BOARD PC datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC TIRE PRESSURE SENSOR PDSO-14 datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 114VC DO204AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED MINI LIGHT SOURCE 1W RYL BLU datasheet.pdf
ANLG TMR 50X36X56.7MM .05MIN-10H datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 2KV X7R RADIAL datasheet.pdf