Yageo 9T12062A1332FBHFT
9T12062A1332FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1332FBHFT
Brief Description
RES SMD 13.3K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1332FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1332FBHFT
QUANTITY
9T12062A1332FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1332FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1332FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1332FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1332FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1332FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1332FBHFT
FIXED IND 1MH 1A 1.8 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 150A DO205AA datasheet.pdf
KNOB SKIRTED THERMOSET 1/4" datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40UQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 125W datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.76K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 2A SYNC 8DFN datasheet.pdf