Yageo 9T12062A1370BBHFT
9T12062A1370BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1370BBHFT
Brief Description
RES SMD 137 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1370BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1370BBHFT
QUANTITY
9T12062A1370BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1370BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1370BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1370BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1370BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1370BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1370BBHFT
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS 1/8 NPT 5V datasheet.pdf
ISRA PULSE TRANSFORMER SMD 0.1A datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 250V SMD datasheet.pdf
TRANSF CURRENT SENSE 295UH SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT FLASH 38-TSSOP datasheet.pdf
BUZZ VDC 2KHZ SLOW PULSE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
BOX PLST GRAY/CLR 3.16" X 2.87" datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf