Yageo 9T12062A13R3CBHFT
9T12062A13R3CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A13R3CBHFT
Brief Description
RES SMD 13.3 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A13R3CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A13R3CBHFT
QUANTITY
9T12062A13R3CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A13R3CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A13R3CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A13R3CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A13R3CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A13R3CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A13R3CBHFT
CAP TANT 68UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 237KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf