Yageo 9T12062A1401CAHFT
9T12062A1401CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1401CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.4K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1401CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1401CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A1401CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1401CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1401CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.4k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1401CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1401CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1401CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1401CAHFT
RELAY TELECOM DPDT 1A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RECT BRIDGE GPP 4A 50V GBU datasheet.pdf
CONN HEADR 10POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.98 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 19 CKTS LGT 254 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf