Yageo 9T12062A1402BAHFT
9T12062A1402BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1402BAHFT
Brief Description
RES SMD 14K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1402BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1402BAHFT
QUANTITY
9T12062A1402BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1402BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1402BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1402BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1402BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1402BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1402BAHFT
TRIMMER 500K OHM 0.1W TH datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X32MM 24VDC ST24T3H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
USB SOCKET 4POS A TO B datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 274 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN FPC VERT 12POS 0.50MM SMD datasheet.pdf