Yageo 9T12062A1403BBHFT
9T12062A1403BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1403BBHFT
Brief Description
RES SMD 140K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1403BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1403BBHFT
QUANTITY
9T12062A1403BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1403BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1403BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)140k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1403BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1403BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1403BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1403BBHFT
TERM FLANG FORK NYL 22-18AWG #6 datasheet.pdf
IC REG BCK 1.5V 0.6A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
DC/DC 3KVDC SIP 1W 24V TO +/-5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 133 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES 220K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
OSC TCXO 20.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 50ppm 8pF 300 Ohm -40°C - 150°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf