Yageo 9T12062A1430CAHFT
9T12062A1430CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1430CAHFT
Brief Description
RES SMD 143 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1430CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1430CAHFT
QUANTITY
9T12062A1430CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1430CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1430CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1430CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1430CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1430CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1430CAHFT
IDC CABLE - MKC20K/MC20G/MKC20K datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4K OHM 5% 25W datasheet.pdf
CABLE GLAND W/GRIP M25 BRASS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 169K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC DO-214A datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf