Yageo 9T12062A1433DBHFT
9T12062A1433DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1433DBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 143K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1433DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1433DBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A1433DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1433DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1433DBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1433DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1433DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1433DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1433DBHFT
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5MM datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 4.096V TO92-3 datasheet.pdf
FITTING BRKT RIGHT ANGLE OFFWHT datasheet.pdf
HOOK-UP WIRE 14AWG BLK 1000'ROLL datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 06POS R/A datasheet.pdf
CABLE COMMUNICATIONS RS232 datasheet.pdf
TAPE PTFE EXTRUDED FILM 2" X 5YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 100K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
ACCY MAGN MOUNT 3/4 A195 BNCM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf