Yageo 9T12062A1470BBHFT
9T12062A1470BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1470BBHFT
Brief Description
RES SMD 147 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1470BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1470BBHFT
QUANTITY
9T12062A1470BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1470BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1470BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1470BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1470BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1470BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1470BBHFT
OPTOISO 2.5KV 2CH DARL 8SMD datasheet.pdf
CBL RIBN 50COND 0.025 GRAY 100' datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 2CH 16-SOIC datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20SOIC datasheet.pdf
IGBT 330V 90A 200W TO3P datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 80POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
SURGE SUPPRESSOR 8 OUT 8FT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf