Yageo 9T12062A1471BBHFT
9T12062A1471BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1471BBHFT
Brief Description
RES SMD 1.47K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1471BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1471BBHFT
QUANTITY
9T12062A1471BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1471BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1471BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.47k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1471BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1471BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1471BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1471BBHFT
RES SMD 309 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN QMA JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.54 OHM 1% 30W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 120V datasheet.pdf
SGE-245-2-0910 05000C SFTY EDGE datasheet.pdf
ARRAY FEMALE 200POS 1.3MM GOLD datasheet.pdf
MODULE DDR3 2GB RDIMM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.8V datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 7.3728MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf