Yageo 9T12062A1500BBHFT
9T12062A1500BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1500BBHFT
Brief Description
RES SMD 150 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1500BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1500BBHFT
QUANTITY
9T12062A1500BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1500BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1500BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1500BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1500BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1500BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1500BBHFT
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 1.25MSPS 48-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
NSCC HYB PIN CONN GRY 6POS datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 6.7A 14.2 MOHM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 40V 100MA SOD523 datasheet.pdf
IGBT 600V 20A TO-220AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
M/J,TOP,6P/2C,BRIDGE,RJ-11T,LUBE datasheet.pdf
BCVP-508RF-16 BK datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V Radiation Hardened FPGAs IC datasheet.pdf