Yageo 9T12062A1500DBHFT
9T12062A1500DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1500DBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 150 OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1500DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1500DBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A1500DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1500DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1500DBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1500DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1500DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1500DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1500DBHFT
SENSOR PRESSURE 15PSIA SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.5W SNGL 5V 3.3V PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 220V RADIAL datasheet.pdf
PLAST KEYBD COVER G81-7000 MODEL datasheet.pdf
CONN CAP COVER FOR TNC RFX JACKS datasheet.pdf
V600 WAND DFOR PSION WORKABOUT datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 11PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf