Yageo 9T12062A1581DAHFT
9T12062A1581DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1581DAHFT
Brief Description
RES SMD 1.58K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1581DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1581DAHFT
QUANTITY
9T12062A1581DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1581DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1581DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.58k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1581DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1581DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1581DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1581DAHFT
CONN HEADER .100 DUAL STR 64POS datasheet.pdf
SWITCH DETECTOR 2MM HORZ MT 5V datasheet.pdf
RES SMD 0.56 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 10A 5.5 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER PIN 26POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf