Yageo 9T12062A1583BAHFT
9T12062A1583BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1583BAHFT
Brief Description
RES SMD 158K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1583BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A1583BAHFT
QUANTITY
9T12062A1583BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1583BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1583BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)158k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1583BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1583BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1583BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1583BAHFT
RES SMD 374 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 20POS datasheet.pdf
TRANS 2NPN 20V 0.015A SSMINI6 datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 9MM HORIZ 10PPR datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
RES 5.62 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 15POS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
SPACER datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL 3MM SMOKED 2.5MM datasheet.pdf