Yageo 9T12062A15R8CAHFT
9T12062A15R8CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A15R8CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 15.8 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A15R8CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A15R8CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A15R8CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A15R8CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A15R8CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.8
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A15R8CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A15R8CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A15R8CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A15R8CAHFT
IC MONITOR RESET 4.35V SC-70-3 datasheet.pdf
METAL CLAMP 1" X 1/2 datasheet.pdf
LED DISP 7SEG .43" 565NM GRN CC datasheet.pdf
LED WHITE WTR CLEAR 60DEG SMD datasheet.pdf
IC FPGA 174 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 12.3K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 2.5V 70A 175W datasheet.pdf
LADDER TIE: PVC OVER 316 STAINLE datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 24W datasheet.pdf