Yageo 9T12062A15R8FBHFT
9T12062A15R8FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A15R8FBHFT
Brief Description
RES SMD 15.8 OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A15R8FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A15R8FBHFT
QUANTITY
9T12062A15R8FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A15R8FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A15R8FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A15R8FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A15R8FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A15R8FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A15R8FBHFT
IC DAC LP 5V 10-BIT 24-DIP datasheet.pdf
BAG SHLD METAL-IN ZIP 4X24 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP 1MM SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1.5KV X7R 3640 datasheet.pdf
MOTOR SERVO DC datasheet.pdf
RES SMD 536K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
NTC THERMISTOR G560/1400K/H 3% datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN COUPLER 15A 120V 13FT CABLE datasheet.pdf