Yageo 9T12062A1600BBHFT
9T12062A1600BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1600BBHFT
Brief Description
RES SMD 160 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1600BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1600BBHFT
QUANTITY
9T12062A1600BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1600BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1600BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)160
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1600BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1600BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1600BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1600BBHFT
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
RND SPACER 0.063" NYLON 13.33MM datasheet.pdf
RES 126 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 2POS PIN datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 2700UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.0499 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 1.25W DO214AC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS PIN datasheet.pdf