Yageo 9T12062A1621FBHFT
9T12062A1621FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1621FBHFT
Brief Description
RES SMD 1.62K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1621FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1621FBHFT
QUANTITY
9T12062A1621FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1621FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1621FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.62k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1621FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1621FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1621FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1621FBHFT
Crystal 4.0960MHz 30ppm 16pF 150 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 3.5A 137 MOHM TH datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN BKSHLL STRN RLF 9POS 180DEG datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 8A 8DFN datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 8-SOIC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS TIN datasheet.pdf
RES 4.3 OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf